‹ Prev
Next ›
2027 Weekly Monthly Planner Refill, Loose-Leaf, Desk Size, 5 1/2" x 8 1/2"
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- One week per two-page spread has hourly appointments from 7:00 am - 6:00 pm Monday - Friday while weekends are condensed.
- Refill covers a 12-month date range January to December with Julian dates.
- Tabbed one month per two-page spread features ruled daily blocks for detailed planning and a column for notes.
- High-quality paper features superior ink bleed resistance.
- Refill is pre-punched for use in a 7-ring planner, sold separately.
Product Details
General Information
| End Month | December |
| Ink Color | Brown |
| Julian Dates | Yes |
| Date Format | Weekly ~ Monthly |
| Color Family | White |
| Binding Type | 7-ring |
| Sheet Width | 5 1/2" |
| Sheet Color | White |
| Sheet Height | 8 1/2" |
| Time Period | 1 Year |
| Start Month | January |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Product Name | 2024 Weekly Monthly Planner Refill, Loose-Leaf, Desk Size, 5 1/2" x 8 1/2" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
Product Information
| Brand | Day Runner |
| Type | Planner |
Description
Refill covers a 12-month date range January to December with Julian dates. High-quality paper features superior ink bleed resistance. One week per two-page spread has hourly appointments from 7:00 a.m to 6:00 p.m. Monday through Friday, while weekends are condensed with 7:00 a.m., 12:00 p.m. and 6:00 p.m. ticks. Tabbed one month per two-page spread features ruled daily blocks for detailed planning and a column for notes. Pre-punched for use in a 7-ring planner, sold separately.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews