‹ Prev
Next ›
APC by Schneider Electric Symmetra LX Castor Kit - Black, Silver - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Product Color | Black ~ Silver |
| Height | 9.8" |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Application/Usage | Enclosure |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Width | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 2.87 lb |
| Product Name | Symmetra LX Castor Kit |
Product Information
| Brand | APC by Schneider Electric |
| Type | Caster |
Description
Highly available single phase UPS features redundant and scalable double-conversion on-line power protection
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews