‹ Prev
Next ›
#84 (3 1/2" x 1/2") Sterling Rubber Bands, 1 lb. Box
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 0.5" |
| Brand Name | Sterling |
| Product Color | Crepe |
| Product Name | Natural Crepe Sterling Rubber Bands |
| Application/Usage | Home ~ Office ~ Industrial Applications |
| Country of Origin | United States |
| Size Standard | #84 |
| Thickness | 30 mil |
| Packaged Quantity | 210 / Box |
| Pack Weight | 1 lb |
| Length | 3.5" |
| Manufacturer | Alliance Rubber Company |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubberband.com |
Product Information
| Brand | Sterling |
| Type | Rubber Bands |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews