‹ Prev
Next ›
3M Desk/Office Cleaner Spray - For Multipurpose - 15 fl oz (0.5 quart) - Recommended For: Grease Remover, Grime Remover, Dirt Remover, Dust Remover, Fingerprint Remover, Coffee Remover, Soda Remover - Non-abrasive - 1 Each
241 Stock Available
- Cleans quickly with an easy-to-use foaming action.
- Good for desktops, cabinets, painted surfaces and vinyl.
- Foaming action helps reduce running on vertical surfaces.
- Not recommended for computer screens, glass, or varnished and natural wood surfaces.
Product Details
General Information
| Cleaner Volume | 15 fl oz (0.5 quart) |
| Cleaner Form | Liquid |
| Product type | Equipment cleansing air pressure cleaner |
| Weight | 425 g |
| Package width | 217 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 281 mm |
Product Information
| Brand | Varies |
| Type | Multi Purpose Cleaner |
Description
Quick, gentle cleaning action easily removes dust, dirt, fingerprints, coffee, soda and more from a variety of office surfaces. Foaming action will not drip. Use on desk tops, book cases, file cabinets, painted surfaces and more.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: WMN2085CT20 Stock Available
-
Product Code: SSISSCA12888 Stock Available
-
Product Code: SSISSCA128CT22 Stock Available
-
Product Code: MMM26012Contact Us for a Substitute
-
Product Code: MMM26012CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCM10243014Contact Us for a Substitute
-
Product Code: MRX24CD078024CT16 Stock Available
-
Product Code: SJN336283110 Stock Available
-
Product Code: SKU-5194895Contact Us for a Substitute
-
Product Code: DVO9577379118 Stock Available
-
Product Code: DVO93145395CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: GOJ334206112 Stock Available
-
Product Code: MOT40503CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: MOT41103Contact Us for a Substitute
-
Product Code: MOT40903Contact Us for a Substitute
-
Product Code: MOT40601Contact Us for a Substitute
-
Product Code: MOT405031 Stock Available
-
Product Code: KIK1970357503383 Stock Available
-
Product Code: MOT41103CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: MOT40903CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: MOT40601CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: PGC79127CT177 Stock Available
-
Product Code: CLO68978PLContact Us for a Substitute
-
Product Code: PGC79129CT20 Stock Available
-
Product Code: DVO95891789187 Stock Available
-
Product Code: AMR1001583CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: JELFMCLR326PROContact Us for a Substitute
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews